růže
Hormonální antikoncepce - prostě ženám rozumí

Vztah a první sexuální zážitky

Milovat se s někým je mnohem intimnější něž s ním jen chodit. Snadno se může stát, že jsi zamilovaná, vzájemně se přitahujete, ale Ty ještě určitě nejsi připravena zahájit společný pohlavní život. Není to nic neobvyklého. Rozhodnutí o tom, že se budeš s partnerem milovat, musí vycházet ze společného rozhodnutí Vás obou. Rozhodně se nenech k ničemu nutit.

Jak poznám ten správný čas na první milování?

Většina dívek prožije své první milování mezi 16 a 17 lety. Podle zákona jsou všichni mladiství až do 15 let považováni za děti. Milování s partnerem, který ještě neoslavil 15. narozeniny je proto trestné. Nezáleží na tom, že jste se na něm oba domluvili.

Z pohledu psychologa je doba vhodná na první milování ještě složitější. Mělo by k němu dojít až tehdy, když člověk chápe o co opravdu jde. Pro partnerský intimní život je důležitá:

  1. láska
  2. důvěra
  3. odpovědnost
  4. touha dávat si navzájem štěstí

První milování je neopakovatelným zážitkem. Udělej všechno proto, abys na něj měla jen ty nejkrásnější vzpomínky:

  1. Udělej to jen tehdy, když jsi si zcela jistá, že právě ON je ten pravý.
  2. Musíš se rozhodovat sama o své vlastní vůli, nenechej na sebe tlačit.
  3. Promluvte si společně o bezpečném sexu, zajistěte účinnou ochranu.
  4. Připravte si příjemné a romantické prostředí, ve kterém vás nebude nikdo rušit.
  5. Neočekávej od svého "poprvé" příliš mnoho. Hned napoprvé se nemusí všechno povést. Nehoň se za orgasmem, nech věcem volný průběh.

Jak se chránit?

I při prvním milování může dojít k nežádoucímu početí. Proto je vhodné postavit se k problému zodpovědně a promluvit si společně o možnostech ochrany. Mezi nejspolehlivější ochranu pro první milování patří kondom. Jeho správné nasazování si můžeš vyzkoušet už předtím "nanečisto" s využitím okurky nebo banánu.

Jakou zvolit polohu?

Pro první milování je nejvhodnější klasická misionářská poloha, při které dívka leží na zádech. Je jednoduchá, pohodlná, nikoho nestresuje a dovoluje vzájemné pohledy a dotyky. V jednoduchosti je krása. Na experimentování budeš mít v budoucnu spoustu času.

Co když se to nepovede...

K prvnímu milování přistupují oba partneři obvykle s velkým očekáváním. Vaše těla si teprve zvykají na vzájemnou blízkost a dotyky. Často se může stát, že nebude všechno fungovat tak jak si Tvoje hlava a srdce přejí.

Stává se, že pochva dívky není dostatečně navlhčená, nebo se stáhne a nedovolí průnik penisu. Muži zase mohou trpět z velké touhy předčasnou ejakulací ještě před vniknutím do pochvy. Patří to k přirozeným věcem a není to důvod k panice. Výčitky nebo omluvy nejsou na místě. Obejměte se, mazlete a mluvte spolu. Tím se Vám podaří snadněji překonat prvotní nezdary.

©2004-2018 Pears Health Cyber, s. r. o. | Právní prohlášení